Podsumowanie turnieju w Czańcu

Zakończył się piłkarski turniej młodzieży, który w sobotę i niedzielę rozgrywany był w hali Szkoły Podstawowej im H. Sienkiewicza w Czańcu.

W dwudniowych zmaganiach wzięło udział 270 młodych piłkarzy i piłkarek z roczników: 2007, 2006, 2004 oraz trampkarzy i juniorów.

W sobotę 27 lutego na parkiet wyszło 150. zawodników, którzy rozegrali w sumie aż 30 meczów.

W grupie z rocznika 2004 na pierwszym stopniu podium stanęli piłkarze LKS-u Czaniec, na drugim znalazła się drużyna Tiki Taka Żywiec, na trzecim - LKS Poręba, na czwartym - Soła Kobiernice, a na piątym - Zapora Porąbka.

Rocznik 2006 zdominowała Tiki Taka Żywiec, a na kolejnych miejscach uplasowali się: Beskid Andrychów, LKS Czaniec, Zapora Porąbka i Soła Kobiernice.

Wśród ekip z najmłodszego rocznika (2007) triumfowała żywiecka Tiki Taka, przed LKS-em Czaniec i Pogórzem Gierałtowice. Na czwartym miejscu uplasowała się Soła Kobiernice, a na piątym Zapora Porąbka.

Źródło - www.beskidzka24.pl

W kilku zdaniach jeszcze od siebie chciałbym podsumować turniej - przede wszystkim jest to cenne doświadczenie dla chłopaków. Grupa najstarsza, mimo iż rocznikowo byli młodsi od rywali (rywalizowaliśmy rocznikiem 2005 w grupie roczników 2004) w spotkaniach zagrali bardzo dzielnie - za co należą się im pochwały, ale też nie ma co ukrywać, muszą mieć świadomość że czeka nas dużo pracy aby wyniki te poprawić.
Grupa roczników 2006 - w tej kategorii słowa uznania dla każdego z nich - jedno spotkanie przegrane na otwarcie wysoko, w pozostałych, gra i wyniki były już zdecydowanie lepsze, tj - Z Beskidem Andrychów pechowa porażka 2:3 (bramka która odebrała nam punkty strzelona przez przeciwników w ostatniej sekundzie spotkania zza połowy boiska), Soła Kobiernice zwycięstwo 1:0 oraz remis z LKS Czaniec 2:2.

Dziś już zapominamy o turnieju i wracamy do pracy, aby za rok pokazać się tylko z lepszej strony!

Ze swojej strony chciałbym jeszcze podziękować rodzicom za pomoc w organizacji naszego wyjazdu na turniej, a samym organizatorom tegoż turnieju (LKSowi Czaniec) za możliwość występu! :)