Mini Euro2016 w Czańcu z sukcesami

Z okazji Dni Czańca, na obiekcie sportowym LKSu odbyły się turnieje piłkarskie roczników 2006 oraz 2007 i młodsi. Organizatorzy zadbali, aby odwzorowanie Mistrzostw Europy które aktualnie odbywają się we Francji było jak najlepsze i z tej okazji przygotowali specjalne koszulki na wzór zespołów grupowych dorosłej reprezentacji. I tak LKS Czaniec występował w czerwonych koszulkach POLSKI, KS Soła Kobiernice wcieliły się w rolę UKRAINY (żółte koszulki), LKS Groń Bujaków jako IRLANDIA PÓŁNOCNA (koszulki zielone) oraz nasza najmłodsza ekipa LKS Zapory Porąbka występowała jako NIEMCY (koszulki białe).

Rywalizacja toczyła się na 1/4 boiska piłkarskiego, grano 20 minut bez przerwy, 6 zawodników w polu + bramkarz.

I tak w grupie roczników 2007 najlepsi okazali się podopieczni Michała Krasonia, w której skład wchodzili:
Karol Naglik, Michał Kozieł, Kacper Byrski, Artur Wawak, Filip Weźranowski, Szymon Pszczółka, Paweł Kacpera, Filip Prochot oraz Kuba Mreńca.

Wyniki jakie osiągali w poszczególnych spotkaniach:
LKS Zapora Porąbka - KS Soła Kobiernice 4:2
(bramki: Artur Wawak, Szymon Pszczółka x2, Filip Prochot)
LKS Zapora Porąbka - LKS Czaniec 2:2
(bramki: Artur Wawak, Filip Prochot)
LKS Zapora Porąbka - LKS Groń Bujaków 1:0
(bramka: Filip Prochot)

Tabela końcowa turnieju rocznika 2007:
1. LKS ZAPORA PORĄBKA (7 punktów)
2. KS Soła Kobiernice (6 punktów)
3. LKS Czaniec (4 punkty)
4. LKS Groń Bujaków (0 punktów)

W kategorii roczników 2006, podopieczni Grzegorza Pawińskiego zajęli miejsce drugie, ustępując jedynie drużynie LKS Czaniec.
W skład tej drużyny wchodzili: Dawid Krysta, Maksymilian Ryłko, Jakub Dendys, Maciej Pszczółka, Mateusz Sopiak oraz trzech zawodników z młodszej kategorii wiekowej, którzy dzielnie spisywali się w rywalizacji ze swoimi starszymi kolegami - Filip Prochot, Szymon Pszczółka oraz Michał Kozieł.

Wyniki jakie osiągali w poszczególnych spotkaniach:
LKS Zapora Porąbka - KS Soła Kobiernice 2:0
(bramki: Mateusz Sopiak x2)
LKS Zapora Porąbka - LKS Czaniec 2:5
(bramki: Mateusz Sopiak, Maciej Pszczółka)
LKS Zapora Porąbka - LKS Groń Bujaków 10:2
(bramki: Mateusz Sopiak x4, Maciej Pszczółka x3, Jakub Dendys, Maksymilian Ryłko, Filip Prochot)

Tabela końcowa turnieju rocznika 2006:
1. LKS Czaniec (9 punktów)
2. LKS ZAPORA PORĄBKA (6 punktów)
3. KS Soła Kobiernice (3 punkty)
4. LKS Groń Bujaków (0 punktów)

Wyniki to jednak sprawa drugorzędna, najważniejsza w tym wszystkim była dobra zabawa, która towarzyszyła zarówno chłopakom jak i rodzicom podczas całego turnieju, za co należą się gorące podziękowania Szymonowi Waligórze (pomysłodawcy oraz sędziemu w czasie turnieju) oraz LKSowi Czaniec za organizacje takiego turnieju.